Witamy na stronie grzejnikiadax.pl
ADAX International: PL

Elementy grzewcze, używane w grzejnikach ADAX

Elementy grzewcze, używane w grzejnikach ADAX zapewniają korzystne warunki klimatu wewnętrznego. Elementy grzejne rozgrzewają się do temperatur poniżej 245-250oС, nie przypalając cząsteczek kurzu, obecnego w powietrzu. Dzięki temu użytkownicy nie będą odczuwać zapachu spalenizny.

Tradycyjne elementy grzewcze mogą rozgrzewać się do temperatur przekraczających 450oС
Elementy grzewcze w grzejnikach ADAX nie będą nagrzewać się do temperatur wyższych niż 250oC.


 

W temperaturach powyżej 250oC zachodzi dynamiczne przypalanie cząsteczek kurzu. Połączenie dużej powierzchni elementu grzewczego, efektywny przepływ powietrza i obecność elektronicznego termostatu utrzymuje temperaturę poniżej punktu, w którym zaczyna zachodzić przypalanie cząsteczek kurzu.

                       

Elementy grzewcze grzejników systemów ADAX.

          

Przestrzeń bezpyłowa, otaczająca rozgrzane obiekty, tworzy się w momencie, gdy chłodne powietrze przepływa w kierunku cieplejszych powierzchni. W pobliżu rozgrzanej powierzchni, powstaje bariera, uniemożliwiająca osiadanie kurzu bezpośrednio na powierzchni grzewczej. Ciepłe powietrze wznosi się, ograniczając do ułamków sekundy czas zbliżenia cząsteczek kurzu do powierzchni grzewczej. Dzięki tym procesom fizycznym, grzejniki konwekcyjne nie wpływają negatywnie na jakość powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach.


 

PANELOWE GRZEJNIKI
ELEKTRYCZNE

Do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, usługowo-handlowych i innych.